Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017 – 07.04.2017 r.

Kilkunastu klubowiczów uczestniczyło w dwóch poprzednich edycjach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie z Leśniowa na Jasną Górę. W tym roku wybraliśmy się jedenastoosobową grupą na przejście  nieco dłuższej i trudniejszej trasy, bo liczącej w jednym etapie ponad 41 kilometrów i prowadzące ze Świętej Anny do Jasnogórskiego Klasztoru. Co się kryje pod zaproszeniem na tą niezwykłą formułę modlitwy, wielkopostnych rozważań i przygody, można przeczytać na stronie organizatora EDK. Najkrócej podsumowując, tegoroczna edycja tego wielkopostnego nabożeństwa to 436 tras, 234 miasta i 6 państw. Miejsca te były świadkiem pasyjnych medytacji prowadzonych w mroku nocy, w milczeniu i w pokorze. Każdy z nas wyruszył po osobiste owoce, które zapewne staną się darem za ofiarowany wysiłek i wyrzeczenia. Pokonując słabości ciała, z mocą ducha adorowaliśmy Chrystusa, zagłębiając się w ewangeliczny obraz Jego Kalwaryjskiej Drogi. Pomocą służyły broszury z rozważaniami kolejnych stacji Męki Pańskiej, przekazane przez organizatorów tego nabożeństwa. Ich treść przypominała ponadczasową prawdę, że Chrystusa odnajdziemy spoglądając z miłością na obcego sobie człowieka. Na jego troski i zagubienie. A także – w głąb swojej duszy, gdy wiara tlić się będzie słabym płomieniem, a fizyczna niemoc stanie się usprawiedliwieniem obojętności wobec wyzwań, stojących na ścieżkach życia każdego z nas. Zostały w nich spisane przemyślenia ludzi młodych, obarczonych nierzadko brzemieniem wyzwań prowokujących odrzucenie trudów i wierności ideałom, którzy jednak idąc za głosem Ewangelii pozostają w przekonaniu, że Chrystus dzieląc z ludźmi śmiertelność ziemskiego bytowania, nie pozostawił nas w egzystencjalnej pustce, która człowieka stawia w miejsce Boga. W świecie, gdzie dobro i zło, mają relatywną wartość narzędzi do pozyskiwania bogactwa. Ta nocna wędrówka umocniła nas w przekonaniu, że jeżeli uwierzymy w moc Krzyża i w Zmartwychwstanie, życie stanie się prostsze, a intencje z którymi wyruszyliśmy, z woli Bożej zostaną wysłuchane.

Dzieląc się przeżyciami tej nocnej, modlitewnej wędrówki, zapraszamy za rok. Dziś, w ramach przygotowań, można obejrzeć kilka dokumentujących to wydarzenie fotografii, oraz raport z programu do nawigacji GPS ze śladem, który od Jasnej Góry do Blachowni jest jedynie ponadprogramowym dodatkiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.